Vše o PC hrách

smrt

Smrt je ve World of Warcraft reálná možnost, stejně jako ve všech jiných MMORPG, takže lidé z Blizzardu vytvořili unikátní systém, který toto řeší. V současnosti je tento systém uplatňován v Beta testu World of Warcraft.

Krok 1: Umřete
Pokud možno v boji není ale moc dobré zemřít nejlepší je umírat co možná nejmíň
Krok 2: Vypustit duši?
Okamžitě po smrti budete pobídnuti malým okýnkem, které obsahuje tlačítko "Release Spirit" (vypustit duši). Vypuštění vaší duše okamžitě přesune vaši duši na hřbitov nejbližší k místu vašeho skonání.

Život jako duch

Vítejte do "Dušince". Jako duch můžete existovat za několika málo podmínek:

  1. Jste průhledný.
  2. Vaše okolí bude vypadat jinak.
  3. Nejste schopen se vzájemně ovlivňovat s věcmi, s kterými je to za normálních podmínek možné.
  4. Nemůžete vidět, nebo být víděn jinými hráči, nebo nepřátelskými stvořeními, vyjma těch, obklopujících vaši mrtvolu.
  5. Můžete vidět ostatní duchy.
  6. Pohybujete se rychleji.
  7. Některé vyspělé příšery budou schopny spatřit duchy A zaútočit na ně. Jako duch bude snadné spatřit tyto příšery. Pokud jste jako duch zabit, budete přesunut ke hřbitovu, který je nejblíž místu, kde zahynul váš duch. (Ano, ani mrtví nejsou v bezpečí).
  8. A nakonec nebudete moct mluvit veřejně. Ale posílání vzkazů jiným hráčům a mluvení s vaší skupinou, či společenstvem je dovoleno.
Krok 4: Udělání rozhodnutí

Můžete se vydat k místu, kde jste zemřel a obnovit vaši mrtvolu-budete obživen pár metrů odsud. To nezpůsobí žádný trest. Nález vaší mrtvoly může být urychlen malou šipkou na vaší minimapě, která vás k ní dovede. Jakmile jste ji našel a dostal se do její blízkosti, zobrazí se dialogové okno a zeptá se vás, jestli si přejete být obživen. Doporučuje se vybrat si pro obživení bezpečné místo v okolí, protože budete mít jen 50% zdraví a many.

Vaší další možností je dostat pomoc od Kněze, Šamana, Kouzelníka nebo Paladina který vás může obživit. Toto bude mít za následek jakousi "Obživovací nevolnost", která trvá po několik minut po obživení a dočasně snižuje parametry vaší osobnosti.

Nakonec můžete mluvit s uzdravovačem duší, NPC, který existuje ve světě duchů a namá nic lepšího na práci, než se celé dny potloukat po hřbitovech. Může váš obživit přímo na hřbitově, do kterého jste byl vypuštěn. Použití "Spirit Healera" vám ubere nějaké zkušenosti, ale nikdy vám neubere level. Také pokud se rozhodnete navštívit Spirit Healera na odlehlém hřbitově, budete stejně obživen na hřbitově, kde byl váš duch na počátku vypuštěn.Krok 5: Jste znovu živý... Prozatím.

Buďte opatrný! Přestože smrt ve World of warcraft není natolik nesnesitelně náročná, únavná a bolestivá jako tomu je v jiných hrách, stále je to nepříjemnost.