Vše o PC hrách

dovednosti

V Gothicu je několik více dovedností, do kterých můžete, nebo spíš musíte investovat své zkušenostní body. Proč musíte? Protože byste ve světě Gothicu plném potvor jen těžko přežily, kdyby ste mečem mlátily s frekvencí 1x za minutu. Na dálku lukem a kuší byste byly tak levý, že byste netrefily ani vrata od stodoly... a podobně.


Jednoruční zbraně
První zbraně, se kterými se na své cestě za dobrodružstvím setkáte budou jednoruční. Jsou to dobré a hlavně rychlé zbraně, ale nezpůsobíte s nimi tak velké zranění jako s obouručními.
Učitelé: Scatty, Cord, Cor Angar
Dá se naučit na 2 úrovně: pokročilý (10 ZB, kritikl: 5%), mistr (20 ZB, kritikl: 10%)

Obouruční zbraně
S prvními obouručními zbraněmi se setkáte, pokud budete pořádně hledat už ve 2 kapitole. Obouruční zbraně způsobují mnohem větší zranění, než jednoruční, ale potřebují více síly a jsou pomalejší.
Učitelé: Lee, Cor Angar
Opět se dá naučit na 2 úrovně: pokročilý (20 ZB, kritikl: 5%), mistr (40 ZB, kritikl: 10%)

Luky
S luky se setkáte chvíli po začátku hry a rozhodně byste si měli nějaký pořídit. Snad ani nemusim psát proč. Luky mají tu výhodu nad kušemi, že střílí o něco málo rychleji a potřebují míň obratnosti, ale zasí mají menší útok.
Učitelé: Wolf
Opět se dá naučit na 2 úrovně: pokročilý (10 ZB, kritikl: 20%), mistr (20 ZB, kritikl: 30%)

Samostříly (kuše)
S první kuší se setkáte pravděpodobně až na začátku 3 kapitoly, mají větší dostřel, než luky a také způsobují větší zranění (mají větší útok). Ale potřebují hodně obratnosti.
Učitelé: Scorpio
Opět se dá naučit na 2 úrovně: pokročilý (10 ZB, kritikl: 20%), mistr (20 ZB, kritikl: 40%)

Magie
Učení magie je na velice náročné na zkušenosti a proto doporučuji přidat se k mágům až v pozdější fázi hry.
Učitelé: Coristo, Saturas, Xardas
Celkem se dá naučit 6 kruhů: 1 kruh (10ZB), 2 kruh (15ZB), 3 kruh (20ZB), 4 kruh (25ZB), 5 kruh (30ZB), 6 kruh (35ZB),

Plížení
Plížení je velice dobrá věc, kterou vás naučí jen jedna osoba. Je to v podstatě způsob, jak se naučíte být neslyšitelní, když se k někomu plížíte. Je zapotřebí k tomu, aby vás Fingers naučil Výbírání kapes.
Učitelé: Cavalorn
Dá se pouze naučit, nemá žádný druhý level: Plížení (10ZB)

Akrobacie
Skvělá věc tahle akrobacie, naučí vás ji Buster z Nového tábora, prostě když slítnete z velký vejšky, tak vam to ubere mnohem míň, než, kdyby ste akrobacii neměli. Navíc skáčete mnohem dál a ke konci skoku hodíte ladný kotrmelec. (je to takový veselý)
Učitelé: Buster
Opět se dá pouze naučit, nemá žádný druhý level: Plížení (10ZB)

Vybírání kapes
Velice šikovná věc. Stačí se k oběti zezadu připlížit (nejlépe v noci a obět musí být sama, aby vás nikdo neviděl !!!) a pak použít klávesy, jako byste si chtěli s danou osobou promluvit. Objeví se inventář a můžete si vzít, co chcete!
Učitelé: Fingers
Dá se naučit na 2 úrovně: pokročilý (10 ZB, přistižení: 50%), mistr (20 ZB, přistižení: 10%)

Páčení zámků
Znáte to, přijdete k truhle a že jí vyberete, ale ouvej, spletete kombinaci a máte po šperháku za 10 nugetů... Přesně s tady tím vám pomůže tenhle skill. Na 1 levelu se vám paklíče lámou jen občas a na 2 už vůbec. A to se vyplatí!
Učitelé: Fingers
Dá se opět naučit na 2 úrovně: pokročilý (10 ZB, přistižení: 50%), mistr (20 ZB, přistižení: 10%)

Lovecké dovednosti
Loveckých dovedností je několik a je jen na vás, jesli se je naučíte nebo ne. Podle mě je to na nic, ale sou lidé, co si myslí, že je to úplně skvělé, že tak na začátku vyděláte hafo peněz. No co rozhodněte si sami, uložte si hru, kupte si to a vyzkoušejte, kdyžtak si jenom zaloadujete.
Učitelé: Drax, Cavalorn, Aidan,Wolf
Stáhnout plaza (1 ZB, 100 nugetů)
Vyjmout drápy (1 ZB, 50 nugetů)
Stáhnout kožešinu (1 ZB, 100 nugetů)
Vyjmout zuby (1 ZB, 50 nugetů)